'MERKEZ MEDYA' YANDAN YANDAN 'YANDAŞ' ÇİZGİYE YAKLAŞIYOR

Cumhuriyet yazarı Mustafa Sönmez, AKP'nin ezici bir zaferle çıktığı seçim sonrasında "merkez medya"da yaşanan değişimi yazdı...

RTÜK'TE BUGÜN SEÇİM VAR! ADAYLARDAN BİRİ GAZETECİ!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) boşalacak üyelikler için AK Parti ve CHP kontenjanlarından gösterilen adaylar Resmi Gazete'de yayımlandı.

YEMİN KRİZİ 8 BİN HABERE KONU OLDU

Genel seçimlerin ardından patlak veren milletvekili yemin krizi, yaklaşık bir aydır medyanın gündeminde ilk sırayı işgal ediyor.

‘SIRRI SÜREYYA ÖNDER’İ SEVERİZ AMA...’

Aylık sinema dergisi Film Arası, Temmuz sayısında Genel Seçimlerde milletvekili seçilerek TBMM’ne giren senarist-yönetmen Sırrı Süreyya Önder’in vekilliğini sinemacılara sordu.

GIRGIR'IN BU HAFTAKİ KAPAĞI HATİP DİCLE KARARIYLA YSK

Yüksek Seçim Kurulu, Hatip Dicle'ye Meclis yolunu kapatan kararıyla mizah dergisi Gırgır'a kapak oldu...

SEÇİM AKADEMİSİ'Nİ YAPAN EKİPTEN YENİ PROGRAM: SİYASET AKADEMİSİ

Seçim gündemine farklı bakışını akademik ve analitik tarzıyla ortaya koyan Seçim Akademisi ekibi şimdi yine TRT TÜRK ekranında Siyaset Akademisi'ni hazırlıyor.

REUTERS'TAN TÜRKİYE İÇİN BİR İDDİA!

Türkiye'deki siyasi gündemi yakından takip eden yabancı haber ajanslarından Reuters Türkiye'de ara seçim olabileceğine işaret etti.

GIRGIR, ERDOĞAN'IN PEŞİNİ TATİLDE DE BIRAKMADI

Yoğun seçim maratonunun ardından tatil için Bodrum'a giden Başbakan Erdoğan, mizah dergisi Gırgır'a kapak oldu...

MUSTAFA BALBAY MAZBATASINI ALDI

CHP İzmir 2. bölgeden milletvekili seçilen Mustafa Balbay’ın mazbatasını, avukatları Mehmet İpek ve Oktay Yılmaz İzmir İl Seçim Kurulu’ndan aldı.

SİYASİ PARTİLER SEÇİMLERDE MEDYAYI NASIL KULLANDI? MTM'DEN KAPSAMLI BİR ARAŞTIRMA!

Seçim sürecinde partiler, TV reklamlarının seçmenler üzerindeki etkisinden ne kadar faydalandı? Televizyon reklamları aracılığıyla mesajlarını ulaştıran partiler arasında, en çok reklamı kim verdi? 2007 seçimlerine göre hangi partiler atağa geçti? Hangi partiler reklam çalışmalarını durdurdu?

ECONOMIST'TEN ERDOĞAN'A TAVSİYELER

12 Haziran seçimi öncesi “CHP’ye oy verin” çağrısıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sert tepkisine neden olan The Economist dergisi, son sayısındaki başyazısında Erdoğan’a tavsiyelerde bulundu.

EN UZUN SEÇİM YAYININI HANGİ KANAL YAPTI?

Medya takip ajansı Interpress, televizyon kanallarında yayınlanan seçim programlarını mercek altına aldı. Hangi kanal ne kadar yayın yaptı? En çok hangi sektör reklam verdi? İşte araştırmanın sonuçları...

UMUR TALU, BUGÜN HAYATTA OLMAYAN MESLEKTAŞLARI ADINA MEHMET YILMAZ'A YANIT VERDİ

Umur Talu, Mehmet Yılmaz'ın seçim ertesinde kaleme aldığı yazısına, bir dönem Milliyet'te birlikte çalıştığı ve bugün hayatta olmayan 3 arkadaşı adına yanıt verdi...

SEÇİM SONUÇLARINA LEMAN YORUMU

Diğer mizah dergilerinde olduğu gibi LeMan'da da bu haftanın kapak konusu seçim oldu...

SON DAKİKA! BAŞBAKAN, AÇTIĞI DAVALARI GERİ ÇEKTİ

Seçim sonrasında yaptığı "balkon konuşması"nda helalleşme isteyen Başbakan Erdoğan ilk adımı attı ve seçim sürecinde siyasetçi ve köşe yazarlarına açtığı davaları geri çekti.

Sayfa Derleme Süresi: 5.6420 saniye