Rusya'dan koronavirüs kararı: İş yeri kapatma planı onaylandı

Rusya'da koronavirüs vaka ve ölümlerindeki artış nedeniyle kasım ayı başında uygulanması önerilen 1 haftalık iş yeri kapatma planı onaylandı.

Rusya'da koronavirüs vaka ve ölümlerindeki artış nedeniyle kasım ayı başında uygulanması önerilen 1 haftalık iş yeri kapatma planı onaylandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüs vaka ve ölümlerindeki artış nedeniyle kasım ayı başında uygulanması önerilen 1 haftalık iş yeri kapatma planını onayladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, televizyonda yayımlanan ve devlet yetkilileriyle birlikte yaptığı toplantıda, 30 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında uygulanacak planın bazı bölgeler için daha erken başlayabileceğini ya da uzatılabileceğini söyledi.

TALEP GELMİŞTİ

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatiana Golikova, ülkedeki koronavirüs kaynaklı enfeksiyonlar ve ölümlerin rekor seviyeye çıkması üzerine salgının yayılmasını durdurmak için 30 Ekim ile 7 Kasım arasını kabinenin tatil ilan etmesini talep etmişti.

RUSYA'DA ÖLÜMLER EN ÜST SEVİYEDE

Rusya’da yeni tip koronavirüs (Covid-19) kaynaklı günlük ölüm sayısındaki artış 1028 ile en üst seviyeye ulaştı.

Koronavirüs Enfeksiyonu Kontrol ve Önleme Merkezinden yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte vaka sayısı 34 bin 73 artarak 8 milyon 94 bin 825'e, sağlığına kavuşanların sayısı ise 25 bin 231 artışla 7 milyon 65 bin 712'ye ulaştı.

Salgının başlangıcından bu yana 1028 ile en yüksek günlük can kaybına ulaşılan ülkede, bugüne kadar hayatını kaybedenlerin sayısı 226 bin 353’e çıktı.

Başkent Moskova'da son 24 saatte vaka sayısı 5 bin 847 artarak 1 milyon 737 bin 784'e, virüsten ölenlerin sayısı ise 76 artışla 30 bin 381'e yükseldi.

Moskova’da vakaların artmasına bağlı olarak önlemlerin artırılması kararı alınmıştı.

Dün alınan karar gereği, şehirde 60 yaş üzeri ve kronik hastalığı olan vatandaşlar izolasyonda kalacak. Söz konusu karar, 6 ay içinde virüse yakalananlar için geçerli olmayacak.

Yasmin Erbil'in göğüs dekolteli pozu olay oldu! Aslı Enver oyunculuğa ara verdi FLAŞ! Sigaraya zam geldi. İşte zamlı fiyatlar Özge Özpirinçci'nin kızının ismi belli oldu Dekolteli kıyafeti kırmızı halıda başına iş açtı! Fenerbahçe yeni teknik direktörünü buldu