Kültür ve Turizm Bakanlığı eleman alıyor. Bakanlık taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 206 sözleşmeli personel alımı yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam edilmek üzere Arkeolog, Müze Araştırmacısı, Avukat, Çocuk Gelişimcisi, Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonlarına toplam 206 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvurular elektronik ortamda 11 - 25 Nisan 2022 tarihleri arasında alınacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI (69 KİŞİ)

Bakanlığımız taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam edilmek ve 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre çalıştırılmak üzere bölümü, puan türü, yeri ve adedi belirtilen münhal Arkeolog ve Müze Araştırmacısı pozisyonlarına sözlü sınav ile toplam 69 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

ARKEOLOG (ARK)

Arkeolog pozisyonunda istihdam edilmek üzere 40 sözleşmeli personel alınacaktır.

MÜZE ARAŞTIRMACISI (MÜZAR-1)

Bu pozisyonda istihdam edilmek üzere 24 sözleşmeli personel alınacaktır.

MÜZE ARAŞTIRMACISI (MÜZAR-2)

Bu pozisyonda istihdam edilmek üzere 3 sözleşmeli personel alınacaktır.

MÜZE ARAŞTIRMACISI (MÜZAR-3)

Bu pozisyonda istihdam edilmek üzere 2 sözleşmeli personel alınacaktır.

İlan için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

İmamoğlu'ndan Halk Ekmek'e zam açıklaması Aşk Adası'nda olaylar bitmiyor! Emekliler dikkat Maske zorunluluğu geri mi geliyor? Ten rengi bikinisiyle dikkat çekti Ali Koç, ünlü oyuncuyu kürsüde fena bozdu!