Kış bitti diye üzülmeyin KAR geliyor! Kar yağışı için tarih verildi. Hazırlanın havalar soğuyor ve kar başlıyor

Kış bitti diye üzülenlere güzel haber geldi. Soğuklar geri geliyor, kar yağışı geliyor. Kar yağışıyla ilgili tarih bile verildi.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi

Türkiye bu sene sert bir kış geçirmedi, özellikle İstanbul'da kar özlemi çekenler kara hasret kaldı.

Yeteri kadar kar yağışı görülmezken kuraklığın hüküm sürdüğü geçen yıldan umudu kesenler yağış için umutlarını bu yıla bıraktı. Türkiye, Ocak ve Şubat ayında yeteri kadar kar yağışı görmezken yağış da beklenin altında kaldı.

Mart ayına gireceğimiz şu günlerde ilk cemre de düştü ve havalar mevsim normallerinin üstünde bir sıcaklıkla seyrediyor.

Kıştan umudu kesmişken Hava Forum sitesi kar sevenlere güzel bir haber verdi ve kar yağışının görülebileceğini açıkladı.

Hava Forum hesabından yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

İzmir'de 29 şubat perşembe günü sıcaklık 25 dereceye çıkacak. Tişört ile dolaşanlar olacaktır...

Cemreyle ilgilenen değerli takipçilerimiz, ikinci cemre suya düştü. Bilginize sunarız...

Ramazana doğru havalar soğumaya başlayacak. Bazı şehirlerde tekrar kar gündeme gelebilir. Mart ayının ilk haftasından sonra 2023/2024 kışı "buradayım be buradayım" diyebilir. Henüz kış bitmedi, gelişmeleri takip ediyoruz...

Fenerbahçe, Konferans Ligi'ne veda etti Miha Zajc kredisini tamamen tüketti Dünya ısınıyor, ons altın ise rekora koşuyor: 2400 Zamanaşımına uğrayan hesaplarla ilgili yeni karar İstanbul'da pazar günü bazı yollar trafiğe kapalı Gece yarısı kırmızı karınca operasyonu