Getir ve Bi Taksi kullanıcılarına kötü haber! İddiaları doğruladılar: Kullanıcı bilgileri çalındı!

Hızlı market teslimat şirketi Getir ve bünyesinde bulunan BiTaksi’nin hacklendiği ve kullanıcıların verilerinin paylaşıldığı öne sürülmüştü. Getir ve Bi Taksi'den açıklama geldi. Şirket, iddiaları doğruladı, kredi kartı bilgileri için ise bu açıklamayı yaptı.

Hızlı market teslimat şirketi Getir ve bünyesindeki BiTaksi’nin hacklendiği öne sürülmüştü. Getir, söz konusu iddiaları doğruladı.

Getir'in sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada bazı kişisel bilgilerin ele geçirildiği doğrulanırken, nasıl ele geçirildiğinin araştırıldığı vurgulandı.

Açıklamada, erişim şeklinin araştırıldığı belirtilirken, söz konusu bilgiler ile Getir hesaplarına erişimin mümkün olmadığı kaydedildi. Ayrıca kredi kartı bilgilerinin Getir'in sisteminde değil MasterPass sistemlerinde saklandığı ve kullanıcı özelinde bu bilgilere erişim olmadığı ifade edildi.

2023 Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? 7 Haziran aile destek paketi ödemeleri yattı mı? Su böreği nasıl yapılır, malzemeleri neler? Beşiktaş ligi üçüncü sırada tamamladı Diyarbakır'da 3.8 büyüklüğünde korkutan deprem Özgür Demirtaş iki tweetle sosyal medyayı salladı