Düzenli seksin bir faydası daha ortaya çıktı

Düzenli seksin bedene ve ruha olan faydaları ortaya çıktı. Seksin faydaları sandığınızdan çok çok daha büyük. İşte konuya ilişkin merak edilen tüm detaylar...

Sevdiğimiz, güvendiğimiz insanlarla birlikte olmak, kişinin hayata karşı çok daha güçlü ve güvende hissetmesine yardımcı olmaktadır. "Sevgi bağı hormonu" olarak geçen oksitosin hormonu sevdiğimiz insanlarla birlikte olduğumuzda bolca salgılanırken, bu hormon aynı zamanda seks esnasında da salgılanmaktadır.

Seksin insan sağlığına pek çok faydası olduğu pek çok kişi tarafından bilinen bir durum olurken, düzenli seks hayatının insan yaşamında ne gibi değişimler gerçekleştirdiğini şu şekilde sıralayabiliriz.

İşte düzenli seksin insan hayatına sağladığı o mucizevi faydalar...

DÜZENLİ SEKSİN İNSAN SAĞLIĞINA OLAN FAYDALARI NELERDİR?

Uyku sorununu yok ediyor

 Düzenli seks ilk olarak kişinin uyku problemlerinin yok olmasına iyi gelmektedir. Cinsel ilişki esnasında beyin mutluluki heyecan, tatminlik gibi pek çok duyguyu birlikte yaşarken endorfin hormonu bolca salgılanmaktadır. 

Endorfin yani mutluluk hormonu bu noktada kişinin stres halinden çıkmasına yardımcı olurken, uyku kalitesinin yükselmesine de katkı sağlamaktadır.

Stres faktörünü azaltıyor

Günlük hayatın koşuşturması elbette stres faktörünün hemen herkeste görülmesine neden olurken sağlıklı bir ilişki içerisindeki kişiyle gerçekleştireceğimiz seks tüm stres sürecini bir kenara bırakabilme yetisini geliştirebilmektedir.

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Düzenli cinsel ilişki içerisinde olmak aktivite virüslere, bakterilere ve diğer patojenlere karşı fizyolojik olarak güçlenmeye yardımcı olmaktadır. Yapılan araştırmalar düzenli cinsel ilişkinin bağışıklık sisteminde önemli değişim ve gelişimlerin olduğunu göstermektedir.

İlişkiyi ve duygusal bağı güçlü kılıyor

Düzenli seks, çiftler arasında da güven bağının kurulmasında etkili rol almaktadır. Kişilerin birbirlerinden keyif alması ve karşılıklı olarak tatmin oldukları hemen her konuda açık davranmaları hem kendilerine hem de partnerlerine karşı dürüst olma yetilerini de güçlendirmektedir.

Bu bağlamda partnerinizle hemen her şeyi açıkça konuşarak yaşamayı tercih etmek çok daha özel ve anlamlı olacaktır. Sağlıklı iletişim, tüm hayatınızın yapı anahtarı olacaktır.

Miha Zajc kredisini tamamen tüketti Dünya ısınıyor, ons altın ise rekora koşuyor: 2400 İstanbul'da pazar günü bazı yollar trafiğe kapalı Zamanaşımına uğrayan hesaplarla ilgili yeni karar Sağanak İstanbul'u bugün fena vuracak '60 günde 20 kilo verdi' denince çok sinirlendi