Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali hakkında flaş iddialar. Eğitim Bir-Sen'den zehir zemberek açıklamalar geldi. Murat Küçükali yöneticilere onay vermiyor, mobbing uyguluyor

Eğitim Bir-Sen'den Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali hakkında bomba iddialar. İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin 17 ilçe milli eğitim müdüründen istifa dilekçesi aldığı öne sürüldü. Eğitim Bir-Sen’in açıklamasında Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin yargı kararları ile göreve başlayan il ve ilçe yöneticilerine oda ve görev vermeyerek mobbing uyguladığı iddia edildi. Açıklamada bir ortaokul müdürünün kaynak kitap gösterdiği için görevden alındığı belirtildi.

Eğitim Bir-Sen Diyarbakır Şubesi’nden yapılan açıklamada, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali hakkında iddialarda bulunuldu. 

Amidahaber'in haberine göre "Diyarbakır’da Kangrene Dönen Hukuksuzluk, Usülsüzlük ve Keyfiliklere Dur Demenin Vakti!!" başlığı ile yayınlanan açıklamada, İl Milli Eğitim Müdürü  Murat Küçükali’nin 17 ilçe milli eğitim müdüründen istifa dilekçesi aldığı öne sürüldü.

İl Milli Eğitim Müdürü’nün görev ve yetki sınırlarını aştığına yer verilen açıklamada “Gayri hukuki bir biçimde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürünün odasını çilingirle açtırarak evraklara el koyma gayret ve niyetini hangi teamülden almaktadır)" denildi.

'YÖNETİCİLERE ODA VERMİYOR'

Eğitim Bir-Sen’in açıklamasında Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin yargı kararları ile göreve başlayan il ve ilçe yöneticilerine oda ve görev vermeyerek mobbing uyguladığı iddia edildi.

Küçükali’nin alt görev dayatmasında bulunduğu belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Baskı ve dayatmalara boyun eğmeyen kişileri yargı kararına rağmen göreve başlatmamakta veya dengi olmayan görevlere sürmektedir. İl Milli Eğitim Müdürü tarafından ilimizde okul öncesi öğrenciler için oluşturulan konteynır sınıfların ihalesini alan kişiler lehine eksik yapılan işlerin kabulü için imza yetkisi olanlara baskı yapıldığı iddiası izaha muhtaçtır. Temel Eğitim’de 10.000 okul projesi için gelen ödeneklerin proje kapsamında olmayan okullara aktarılması hangi mevzuat kapsamında gerçekleşmiştir?”

'KAYNAK KİTAP GEREKÇESİ İLE GÖREVDEN ALIYOR'

Mevlana Ortaokulu Müdürü R.A’nın Whatsapp grubundan kaynak kitap tavsiyesinde bulunduğu için açığa alındığı iddia edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Kayapınar Mevlana Ortaokulu Müdürü R.A. Whatsapp grubunda kaynak kitap tavsiyesinde bulundu diye İl Milli Eğitim Müdürü tarafından açığa alındı. Akabinde görev yeri değiştirilerek cezalandırıldı. Ancak İl Milli Eğitim Müdürü tarafından oluşturulan komisyon aracılığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda kaynak ve yayınevi adı verilerek açık yönlendirme yapılmıştır. Kaynak kitap gerekçesi ile idarecileri görevden alan İl Milli Eğitim Müdürünü aynı gerekçeyle kim görevden alacak?”

İL MİLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DE EĞİTİM BİR SEN'Lİ

Diyarbakır Eğitim Bir Sen'in açıklaması sonrası Odatv'nin ulaşmak istediği İL Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ortaya atılan iddialarla ilgili konuşmadı. Öte yandan Murat Küçükali'de Eğitim Bir Sen üyesi. Eğitim Bir Sen şubesinin kendi üyesiyle ilgili böyle bir açıklama yapması dikkat çekti. 

2023 Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? 7 Haziran aile destek paketi ödemeleri yattı mı? Su böreği nasıl yapılır, malzemeleri neler? Beşiktaş ligi üçüncü sırada tamamladı Diyarbakır'da 3.8 büyüklüğünde korkutan deprem Özgür Demirtaş iki tweetle sosyal medyayı salladı