Tarihe ışık tutacak keşif. II. Ramses Tapınağı'nda inanılmaz bir keşif yapıldı: Tapınakta bulundu, 2 binin üzerinde ve hepsi mumyalanmış halde!

Mısır'ın güneyinde bulunan tarihi Abidos kentindeki Firavun II. Ramses Tapınağı'nda Mısır tarihine ışık tutacak bir keşfe imza atıldı. Tapınağın içerisinde 2 binin üzerinde mumyalanmış koç başı bulundu, tarihçiler buluntuları inanılmaz bir keşif olarak nitelendiriyor.

Kaynak: tv100.com

Eski Mısır Krallığı'nın tarihi başkenti olan ve Sohac kenti sınırları içerisinde yer alan tarihi Abidos kentinde Mısır tarihine ışık tutacak inanılmaz bir keşif yapıldığı açıklandı.

Abidos'ta, II. Ramses tarafından inşa ettirilen tapınakta ABD ve Mısırlı arkeologların yürüttüğü çalışmalarda yeni keşiflere imza atıldı.

Mısır Turizm ve Tarihi Eserler Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, kazı çalışmaları sonucu Mısır'da Batlamyus Hanedanı (Milattan Önce 332-30) dönemine tarihlenen 2 bini aşkın mumyalanmış koç başı bulunduğu ifade edildi.


Haftada 3 defa cinsel ilişkiye giren korkmasın Cinsiyet değiştiren Rüzgar Erkoçlar'ın yeni işi 40 saniye içerisinde baş ağrısını geçiren yöntem Bu hatalar makineyi de kıyafeti de bozuyor Akaryakıt fiyatları güncellendi: Benzin, motorin! Prof. Özgür Demirtaş'tan dolar açıklaması geldi