Sağlıklı ve parlak cildin sırrı açığa çıktı: Piyasadaki ürünlere çok para vermenize gerek. İşte pırıl pırıl cilde sahip olabilmek için tüketilmesi gereken 6 önemli gıda

Cildin sağlıklı ve temiz bir görünümde olabilmesi için tüketilen gıdaların büyük ölçüde önemi bulunmaktadır. İçeriği temiz sağlıklı gıdaların tüketilmesi, cildin ihtiyacı olan vitaminleri karşılamasına neden olurken aynı zamanda cildin aydınlık bir görünümde olmasına yardımcı olur. Cildinizin sağlıklı bir görünümde olmasını sağlayabilmek için bu gıdaları tüketmeyi ihmal etmeyin;

Sağlıklı yağlar açısından zengin zeytinyağı, fındık, yağlı balıklar (sardalya veya ton balığı gibi) ve tohumlardan zengin gıdaların tüketilmesi son derece önemlidir. Bu bileşenler cildin iltihaplanmaya karşı korunmasına yardımcı olmaktadır.

Sağlıklı ve parlak bir cildin olmazsa olmaz gıdalarının başında şüphesiz brokoli gelmektedir. A vitamini açısından zengin brokoli vücudun kollajen seviyesinin dengede tutulmasına katkı sağlamaktadır.

İçeriğinde büyük ölçüde antioksidan bulunan ve cildin yapılanmasına katkı sağlayan havuç, cildin sağlıklı bir seviyede olması için düzenli olarak tüketilmesi son derece önemlidir.

Demir, Kalsiyum, Magnezyum, Fosfat, Potasyum ve Çinko başta olmak üzere pek çok bileşenden zengin balın antibakteriyel olarak cildi koruma altına almaktadır.

Cildin ve bilhassa vücudun temizlenmesine yardımcı olan suyun, cilt için önemi hayli büyüktür. Nem dengesinin korunmasına yardımcı olan suyu yeterli seviyede tüketmek fazlasıyla önemlidir.

Cildin derinlemesine nemlenmesine yardımcı olan gıdaların başında şüphesiz yulaf gelmektedir. Yulaf cilt için cildimiz için magnezyum, bakır, demir ve potasyum gibi temel mineralleri sağlarken, yulafın düzenli olarak tüketilmesi son derece önemlidir.

Çamaşır makinesinin ömrünü uzatan yöntem bulundu Elma kabuklarını sakın çöpe atmayın Günde 5 adet tüketince kabızlık son buluyor Kulüp dizisindeki araba sahnesi olay oldu Günde 1 avuç yendiğinde vücudu resmen resetliyor Tavuğun taze olup olmadığını anlamanın pratik yolu