Pentagon'dan flaş açıklama: Askeri pilot ve yer mürettebatı kanser riski altında

Pentagon tarafından yapılan bir araştırma korkunç bir ihtimali gözler önüne serdi. Yapılan araştırmaya göre askeri pilotlar ve yer mürettebatı genel nüfusa kıyasla kanser türklerinde daha yüksek risk altında çıktı. 25 yıl süren araştırmada 900 bin personelin verileri tek tek incellendi.

Kaynak: A.A

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından yapılan bir araştırmada, askeri pilot ve yer mürettebatının genel nüfusa kıyasla belirli kanser türlerinde daha yüksek risk altında olduğu tespit edildi.

Wall Street Journal'ın haberine göre, Pentagon'un kanser oranlarına ilişkin araştırmasında, 1992-2017 yıllarında askeri uçaklarda uçan ya da yer destek hizmetlerinde çalışan yaklaşık 900 bin personelin verileri incelendi.

Buna göre, askeri pilot ile bu uçaklara yakıt sağlayan ve bakımını yapan yer ekiplerinin, genel nüfusa kıyasla belirli kanser türlerinde daha yüksek risk altında olduğu saptandı.


Haftada 3 defa cinsel ilişkiye giren korkmasın İçlerinde aslan kin nefret barındırmıyorlar Koltuk altına bir tutam sürmeniz yeterli Cinsiyet değiştiren Rüzgar Erkoçlar'ın yeni işi Yaz gelmeden önleminizi alın Bu hatalar makineyi de kıyafeti de bozuyor