İzinle üretilen salep orkidesi gelir kapısı oldu! 300 metrekarelik alanda üretiyor, yıllık geçimini rahatça sağlıyor: Salep orkidesi nedir, nasıl yetiştirilir, salep orkidesi izni nasıl alınır?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen özel izinle üretilen salep orkidesi yetiştirene gelir kapısı oldu. İçecek, dondurma, pastacılık ve kimya sektörlerinde kullanılması dolayısıyla talep gören salep orkidesinin Samsun'daki üretim alanı her geçen yıl artıyor.

Kaynak: A.A

Tarım ve Orman Bakanlığından alınan özel izinle Samsun'da dikimi yapılan salep orkidesinin hasadına başlandı.

Ekonomik değerinin yüksek olması ve yumrularının toz haline getirilerek içecek, dondurma, pastacılık ve kimya sektörlerinde kullanılması dolayısıyla talep gören salep orkidesinin Samsun'daki üretim alanı her geçen yıl artıyor.

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde ekimine 2016'da 6 dönüm arazide başlanan salep orkidesinin üretim alanı bu yıl 120 dönüme, üretici sayısı da 500'e çıktı.

En yakın zamanda zenginliği tadacaksınız! Birçok terzi biliyor ama söylemiyordu Meğer bal gibi tatlı karpuzu seçmek çok kolaymış Sadece bir çorba kaşığı eklemek yetiyor Bu burçlara sahip olanlar çuvalla para kazanacak Seçtiğiniz renk karakterinizi ele veriyor!