FLAŞ! ÖSYM duyurdu. Personel alımı yapılıyor. ÖSYM 33 sözleşmeli bilişim personeli istihdam edecek. İşte başvuru şartları

ÖSYM'de çalışmak isteyenlere müjde geldi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden (ÖSYM) açıklama geldi. Personel alımı için duyuru yayımlayan ÖSYM, başvuru şartlarını açıkladı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 33 sözleşmeli bilişim personeli istihdam edecek.

Merkezin internet sitesinden, "ÖSYM sözleşmeli bilişim personeli giriş sınavı" başvurularının alınmasına ilişkin duyuru yayımlandı.

Buna göre ÖSYM Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Daire Başkanlığında istihdam edilmek üzere, "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik" uyarınca 33 sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

Sözleşmeli bilişim personeli alımları, 2022'de yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) KPSSP3 puanının yüzde 70'i ile yabancı dil puanının yüzde 30'unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 katı aday arasından, ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre yapılacak.

Haftada 3 defa cinsel ilişkiye giren korkmasın İçlerinde aslan kin nefret barındırmıyorlar Koltuk altına bir tutam sürmeniz yeterli Cinsiyet değiştiren Rüzgar Erkoçlar'ın yeni işi Yaz gelmeden önleminizi alın Bu hatalar makineyi de kıyafeti de bozuyor