En düşük emekli aylığına gelecek zammı açıkladı. SGK uzmanı Özgür Erdusun'dan temmuz ayında yüzde 40 zam bekleyen emeklileri üzecek haber geldi.

Emeklilerin, asgari ücretlilerin, memurların ve memur emeklilerinin gözü kulağı temmuz ayında yapılacak olan zamda. Kabineden gelen açıklamalara göre artık asgari ücrete de ikinci bir zam yapılacak. Beklenti enflasyon oranında maaş iyileştirmesi. Ancak en düşük emekli aylığının ne kadar olacağıyla ilgili SGK uzmanı Özgür Erdursun'dan kötü bir haber geldi, Dursun bununla ilgili oran verdi. Ancak bu orandan sonra Erdursun, yeni bir açıklama daha yaptı ve yeni oranı verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pazartesi günkü Kabine Toplantısı sonrasında önemli açıklamalar yapmıştı. Erdoğan, asgari ücretin yeniden değerlendirilmesi gerektiğini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan istediğini söyledi, kamu çalışanları ve emeklilere enflasyon farkının ödeneceğini söyledi. Erdoğan, asgari ücretle ilgili çalışmaların hafta sonuna kadar bitirileceğini, NATO toplantısı sonrasında açıklanacağını belirtti, memur maaşlarının Kurban Bayramı öncesi 8 Temmuz'da ödeneceğini müjdesi verdi.

Uzman isim açıkladı: 12 liraya düşecek Fiyatı gören vatandaşlar gözlerine inanamıyor! Dolar Ağustos ayında 20 lirayı görecek ardından... 'Sevgilimin farklı fantezisi var, yapmak istiyor' Emekli promosyonu almak isteyene e-Devlet şoku Akaryakıt fiyatları güncellendi