DİKKAT! Emekli olmak isteyenlere duyuru yaptı. Ocak ayında emekli olanlar daha karlı. SGK uzmanı Özgür Erdursun'dan emekli olacak olanlara çağrı geldi. Aralık ayında mı yoksa ocak ayında mı emekli olalım?

Yıl sonu yaklaşıyor zamlı maaşlar kapıda. Çalışanların ve emekliği gelmiş olan kişilerin merak etiği en büyük soru ise aralık ayında mı yoksa ocak ayında mı emekli olmanın daha avantajlı olacağı. SGK uzmanı Özgür Erdursun bu sorunun cevabını verdi ve ocak ayında emekli olanların yüzde 7 daha fazla emekli aylığı alacağını açıklayarak sebebini ise şöyle duyurdu.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi

SGK uzmanı Özgür Erdursun, sosyal medya üzerinden çok önemli bir mesaj paylaştı ve emekli olacak olanlara seslendi. 

Erdursun ilk mesajında şu ifadeleri kullandı:

İşsiz, işi olmadığı için mutsuz, Çalışanlar, zor çalışma şartları ve düşük ücretlerle geçinemediği için mutsuz, Emekliler, düşük emekli aylıkları nedeniyle geçim sıkıntısı içinde mutsuz, Esnaf, zor ekonomik şartlarda kendi Bağ-Kur primini ödemekte dahi zorlanıyor mutsuz, Gençler, gelecek endişesi yaşıyor mutsuz, Bu ülkede kim mutlu...

Özgür Erdursun daha sonra aralık ayında mı yoksa ocak ayında mı emekli olmak gerekir sorusunu cevapladı ve şu paylaşımı yaptı:

Mart ayı o burçlara ilaç gibi gelecek Kısa süre içinde zengin olacak burçlar açıklandı BİM'den bayram ettirecek fırsatlar geldi Emeklilerin yeni rotası belli oldu Meğer çözümü çok basitmiş! İşte tüyosu... Ne küflenecek ne yumuşayacak