21 yıl ömrü var dediler 1 yılda çöktü. Metrobüs yolundaki 'Beton Yol' uygulaması sınıfta kaldı

İBB, metrobüs yollarındaki asfalt kaplamaları sökerek onun yerine uzun ömürlü ve konforlu olduğu gerekçesiyle 'Beton Yol' uygulaması başlattı. Hatta bu çalışmalar sırasında bazı duraklar mecburen kapatıldı ve vatandaşlar da büyük sıkıntı yaşadı. 21 yıl ömrü olduğu belirtilen beton yollar ise daha bir yıl bile geçmeden çöktü. İşte Medyatava'nın belgelediği o çökmeler...

Faaliyete geçtiği 2007 yılından bu yana İstanbul'un ulaşım sorununda çok büyük bir öneme sahip olan ve her gün milyonlarca insanı Beylikdüzü ile Söğütlüçeşme arasında taşıyan metrobüsler artık İstanbul'un trafiğini kaldıramaz hale geldi.

Pik saatler dışında da çok kalabalık olan metrobüs yolu için de geçen yıl özel bir çalışma başlatıldı. 'Beyaz Yol' projesiyle birlikte metrobüs güzergahındaki yollardaki asfalt kaplamalar sökülerek beton yol uygulamasına geçildi.

Avrupa Yakası'nın Yaprak'ının son hali şaşırttı Günlerce kalsa dahi bayatlamıyor Tarak yerine elbise fırçası kullanıyor: Peki neden İşte bu hafta sonu vizyona giren tüm filmler Taksim'e yeni akülü tramvay! Eskisi mi yenisi mi?