Oyuncu Selahattin Taşdöğen kaza yaptı!

Selahattin Taşdöğen, Bağdat Caddesi'nde motosikletliye çarptı.

Oyuncu Selahattin Taşdöğen kaza yaptı!

Tiyatro ve Sinema oyuncusu Selahattin Taşdöğen, Kadıköy'de otomobiliyle yaya geçidinden yolun karşısına geçmek isteyen motosikletliye çarptı. Ağır yaralanan motosiklet sürücüsü ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Oyuncu Selahattin Taşdöğen, İstanbul Bağdat Caddesi'nde otomobiliyle yaya geçidinden yolun karşısına geçmek isteyen motosiklet sürücüsüne çarptı. Kazanın şiddetiyle savrulan motosikletli İbrahim Acun (45) ağır yaralandı. Yaralıya ilk müdahaleyi olay yerinden geçmekte olan üç doktor yaptı.

Daha sonra haber verilmesi üzerine kaza yerine gelen sağlık ekipleri yaralıyı ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Aracında büyük hasar meydana gelen Taşdöğen ve yanında bulunan 5 yaşındaki kızı kazayı yara almadan atlattı. Yaralının hastaneye kaldırılmasının ardından Selahattin Taşdöğen polis aracında bekleyen kızıyla ilgilendi.

'Birdenbire önüme çıkınca ben de duramadım'

Kaza sonrası Selahattin Taşdöğen, "Normal seyir halindeyken, sağ taraftaki tali yoldan bir motosikletli önüme çıktı. Sağda arabalar var, bende onu göremedim. En soldan gidiyordum motosikleti son anda fark ettim. İşte o zaman çarpmış oldum. Karşı yoldan bu istikamete doğru, şurada küçük bir ara var, o aradan geçmek istiyorlarmış onlar. Yani burayı dolaşmadan kestirmeden buradan gitmek isterken birden bire önümde olunca bende duramadım fren yaptım. Hemen yardıma koşanlar oldu, onlar da doktormuş. Üç tane doktor vardı. Durumu hakkında herhangi bir sıkıntısı yok dediler" diye konuştu.

Kazanın yaşandığı yerde bazı motosiklet sürücülerinin yaya geçidinden yolun karşısına geçmeleri kameraya yansırken Taşdöğen bu duruma tepki gösterdi.

Selahattin Taşdöğen kimdir?

Selahattin Taşdöğen, 19 Temmuz 1951 tarihinde Erzurum'da doğdu. Babası köy enstitüsü öğretmeniydi. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden 1986 yılında mezun oldu. İlk tiyatro çalışmasına, 1969'da Keloğlan Çocuk Tiyatrosu'nda başladı. Daha sonra Türkbank Çocuk Tiyatrosu'nda oyunculuğuna devam etti.

Kariyeri boyunca çeşitli tiyatro oyunları, dizi film ve sinema filmlerinde rol aldı.

Türkbank Çocuk Tiyatrosu'nda oyun yöneten, dekor yapan ve aynı zamanda asli görevi olan aktörlüğü sürdüren Selahattin Taşdöğen; Bakırköy Komedi Tiyatrosu, İstanbul Tiyatrosu, Ercan Yazgan Tiyatrosu, Kenan Büke Tiyatrosu, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları, Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu ve Yasemin Yalçın Tiyatrosunda sahne aldı.

Kuruntu Ailesi'nin kapıcısı Ayıboğan LÜtfü, Çılgın Bediş'in Necmi Dedesi, Ayrılsak da Beraberiz'in Mucittin abisi, En son babalar duyarın bitanecik Kudret babası en çok bilinen rolleri odu.

Selahattin Taşdöğen, 1974 yılında tiyatro ve sinema çalışmalarının yanısıra televizyonda da rol almaya başladı. Rol aldığı diziler:

Kuruntu Ailesi
Burnumu keser misiniz
Çiçek Taksi
Çılgın Bediş
Uzaydan Adam Çıkmaz
Bücür Cadı
Mazlum
Ayrılsak da Beraberiz
Baldız Geliyorum Demez
Asayiş Berkemal
Toprağa kan düştü
Bizim Karakol
Ah be İstanbul
En son babalar duyar
Umutlar tükenmeden
Sevgili düşmanım
Ateşle Barut
Prenses Perfinya
Ramazan güzeldir
Düriyenin güğümleri

Filmleri:

2013 - Komik bir aşk hikayesi
2013 - Dursun Çavuş
2013 - (Q)üfür
2012 - Van Gölü Canavarı
2012 - Düşman Kardeşler
2012 - Oğlum bak git
2011 - Kardelen
2010 - Nene Hatun
2010 - Dürüye'nin güğümleri
2010 - Deli dumrul kurtlar kuşlar aleminde
2009 - 7 kocalı Hürmüz
2008 - Nekrüt
2008 - Kiralık oda
2004 - Bizim karakol
2003 - Şeytan bunun neresinde?
2001 - Vizontele
2000 - Mazlum
1999 - Ayrılsak da beraberiz
1993 - Şüpheci
1984 - Üç karışlık dünya

Sayfa Derleme Süresi: 1.8752 saniye