Medyatavamedyatava@medyatava.com Medyatava 0212 243 07 10 (3 hat)

Film Festivali'nde Ulusal Yarışma jüri başkanı belli oldu

32. İstanbul Film Festivali’nin Altın Lale Ulusal Yarışma jüri başkanı kim oldu?

28.01.2013 10:39:29

 

30 Mart-14 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek “Altın Lale Ulusal Yarışma” Başkanı Tayfun Pirselimoğlu olacak.

Pirselimoğlu başkanlığındaki Ulusal Yarışma Jürisi festivalde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Müzik ve Jüri Özel Ödülü olmak üzere toplam 9 dalda ödül verecek.

Ulusal Yarışma” kategorisinde yer alacak filmler arasından jürinin seçeceği En İyi Film’e 150.000 TL, En İyi Yönetmen’e ise 50.000 TL ödül verilecek. En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu ödülleri 10.000'er TL olacak. İlk kez 2011 yılında para ödülüyle desteklenen Jüri Özel Ödülü bu yıl yine Efes tarafından verilecek. Ulusal Yarışma’ya katılan filmler arasından Onat Kutlar anısına verilecek ödülü kazanan filmin yapımcısına Efes tarafından 30.000 dolar takdim edilecek. “İstanbul Film Festivali Altın Lale Ulusal Yarışması”nda jüri ayrıca, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu ve En İyi Özgün Müzik dallarında da ödül verecek.

Festivale başvuru süresi uzatıldı: Son gün 1 Şubat Cuma!

32. İstanbul Film Festivali’ne yapılacak başvurular arasından danışma kurulu tarafından belirlenen filmler, 32. İstanbul Film Festivali Altın Lale Ulusal Yarışması’nda yarışacak. Daha önceden 28 Ocak olarak açıklanan son başvuru tarihi, gelen yoğun istek üzerine 1 Şubat olarak değiştirildi. Başvuruların 1 Şubat Cuma akşamına kadar festival merkezine (Nejat Eczacıbaşı Binası, Sadi Konuralp Cad. No: 5 Şişhane) yapılması gerekiyor. 32. İstanbul Film Festivali’ne uzun metrajlı kurmaca filmlerin yanı sıra belgesel ve animasyon filmler de başvurabiliyor. Festival yönetmeliğiyle başvuru formları film.iksv.org adresinden temin edilebilir.

31. İstanbul Film Festivali çerçevesinde “Altın Lale Ulusal Yarışma”, “Yarışma Dışı”, “Yeni Türkiye Sineması” ve “Belgeseller” bölümlerinde Türkiye’den toplam 39 filmin gösterimi yapılmıştı. 32. İstanbul Film Festivali’ne yapılan başvurular, yine bu bölümlerde gösterilmek üzere değerlendirilecek.

 ---
Aynı Kategoriden:
Medyatava Düsturu
Büyük kurumlarda çıkan RİVAYETLERDEN söz ediyorum. Bilmem kimin başına ne geldiğine dair bir rivayet yayılır; daha da kötüsü günler, haftalar, aylar önce duyduğun bir şeyin doğru olduğunu öğrenirsin. "Yirmi yılını o kuruma vermiş olan Joe Baba işten çıkarılacakmış, ya da hepimizi işten çıkaracaklarmış" gibi, her zaman da doğru çıkar. Charles Bukowski
Sıradan Delilik Öyküleri