İki usta isim 17 yıl sonra bir arada!

Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, 17 yıl sonra Kalan Müzik etiketiyle çıkan 'Bilinmeyenle Karşılaşmak' albümünde bir arada.

İki usta isim 17 yıl sonra bir arada!

Bilinmeyenle Karşılaşmak iki sanatçıyı yıllar sonra bir araya getirmesiyle heyecan uyandırdığı gibi, alt yapısıyla da yıllardır kulakları bu ikilinin eserlerine alışan dinleyicilerin beklentilerini karşılıyor,  albüm için seçilen türküler, deyişler ve Anadolu’nun zengin müzikal çeşitliliğini harmanlıyor.

15 esere yer verilen çalışmada yer alan parçalar şunlar: Yüce Dağ Başında, Havada da Kar Sesi Var, Bir İnsan (Eski Tüfek), Eğer Aşkı Seversen, Ağlama Yar, Sunalar, Mihrican mı Değdi, İşidin Ey Ulular, Gökte Uçan Huma Kuşu, Ben Meylimi, Kar Yağar Karamiş’a, Derdim Bitmez, Dağ Üstüne Dağı Koysam, Sen Benden Gittin Gideli, Ahçik.

CD ve LP aynı anda

Albüm hem CD hem LP olarak piyasaya çıkacak. Divan Bağlama ve Bağlamada Volkan Kaplan’ın, Kemençe ve Çaykara Kavalında Rıza Can Özel’in, Dudukta Emre Sınanmış’ın, Kavalda Sinan Cem Eroğlu’nun katkıda bulunduğu albümün Editing, Kayıt, Miks ve Perküsyonu Ertan Keser’e ait. Erkan Oğur ise imzası haline gelen Perdesiz Gitarın yanında Kopuz, Klasik Gitar, Bariton Gitar, Vokal, Arajman ve Ebovla yer alıyor. İsmail Hakkı Demircioğlu da vokali ve Divan Bağlamasıyla albümde yer alıyor.

Albümün bütün Düzenleme ve Aranjelerinde Erkan Oğur’un imzası var. Mastering Cem Büyükuzun’a ait. Kayıtlar Mixhane ve ASM’de gerçekleştirildi.

Lansman Konserleri

23 Mart Perşembe Bergama Bahçe

24 Mart Cuma Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

25 Mart Cumartesi Ankara Meb Şura Salonu

28 Mart Salı İzmir Süleyman Demirel Kültür Merkezi

1 Nisan Cumartesi Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Sayfa Derleme Süresi: 0.4839 saniye