GQ DERGİSİ YILIN ERKEKLERİNİ SEÇTİ. ÖDÜL GECESİNDE NELER YAŞANDI?

GQ dergisinin Türkiye'de ilk kez düzenlediği "Yılın Erkekleri" ödül töreni 2012'nin moda, iş ve eğlence dünyasında en başarılı ve tarz sahibi isimlerini biraraya getirdi.

Dünyada her yıl 17 farklı ülkede geleneksel olarak düzenlenen ve yılın en dikkat çeken işlerine imza atmış isimleri seçen "yılın erkekleri" ödül töreni bu yıldan itibaren Türkiye'de de gerçekleştirildi. 

Ünlüler geçidine sahne olan tören için uluslararası şöhret kategorisinde ödül alan fenomen dizi Dexter'ın başrol oyuncusu Michael C. Hall ve dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Sophie Ellis Bextor da İstanbul'a geldi.

"Yılın işadamı" kategorisinde Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grup Başkanı Ahmet Bozer ödüle layık görüldü. Bozer ödül sevincini şöyle paylaştı:

“Hiç böyle birşey beklemiyordum. Görünce çok sevinç duydum ben bu ödül törenlerinde kendimi çok başarılı bulamıyorum ama tabiki burada bulunmak çok büyük bir keyif”

Hasköy İplik Fabrikası'nda gerçekleşen törende sunuculuğu Bay J, açılış konuşmasını ise GQ Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Mirgün Cabas yaptı. Gecede ilk ödül alan isim Orhan Gencebay oldu. Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'in elinden ödülünü alan Gencebay'ın ardından Yılın İş Adamı Coca Cola'nın ikinci adamı Ahmet Bozer ödülünü almak için sahnedeydi.

Yılın Komedi Oyuncusu Ahmet Kural ödülünü usta oyuncu Yılmaz Gruda'dan alırken, Mehmet Erdem Yılın Müzisyeni ödülünü Sertab Erener'den, Burak Özçivit Yılın Oyuncusu ödülünü Hande Ataizi'nden alırken Yılın Kadını Meryem Uzerli'de ödülünü Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen'in elinden aldı.

Dexter'ın yıldızı Michael C. Hall'un Yılın Uluslararası Şöhreti Ödülü'ne layık görüldüğü ve ödülün Doğuş Yayın Grubu Genel Müdürü Cem Aydın tarafından takdim edildiği tören Sophie Ellis Bextor'ın muhteşem konseri ve after party ile devam etti.

GQ BAR AÇILIYOR

Doğuş grubu D-ream CEO’su Levent Veziroğlu, Aralık ayı sonunda GQ bar'ın da açılışını yapacaklarını belirterek, "Bundan sonra dünyanın çeşitli metropollerinde İstanbul'un replikası GQ barlar olacak" dedi ve şöyle devam etti:

“GQ dergisinin yanında biz bir de insanların rahatlıkla kendilerini ifade edebildikleri uluslararası lezetleri tatıkları eğlenebildikleri bir GQ bar konsepti tasarladık. Uluslararası Conde Nast Grubu'yla ilk defa tasarlanan bir konsept ve ilk defa İstanbul'da uygulanacak bir konsept. Bundan sonra dünyanın çeşitli metropollerinde İstanbulda'kinin replikası GQ barlar açılacak. Biz de umuyoruz Aralık ayının sonlarına doğru Etiler Nispetiye'de GQ barı açmış olacağız”

GQ MEN OF THE YEAR 2012'DE ÖDÜL ALAN İSİMLER:

İşte gecede ödül alan isimler:

Yılın iş adamı: Ahmet Bozer

Yılın oyuncusu: Burak Özçivit

Yılın yönetmen(ler)i: Mehmet Binay ve Caner Alper

Yılın yapımcısı: Timur Savcı

Yılın komedi oyuncusu: Ahmet Kural

Yılın müzisyeni: Mehmet Erdem

Yılın spor adamı: Fatih Terim

Yılın yazarı: Hakan Günday

Yılın stil sahibi erkeği: Alican İçöz

Yılın moda tasarımcısı: Ümit Benan

Yılın internet fenomeni: Beyinsiz Adam

Yılın uluslararası şöhreti: Michael C. Hall

Yılın kadını: Meryem Uzerli

İkon: Orhan Gencebay

Sayfa Derleme Süresi: 1.5468 saniye