Medyatavamedyatava@medyatava.com Medyatava 0212 243 07 10 (3 hat)

Gezi Parkı eylemlerinde Okan Bayülgen etkisi

Milliyet Cadde yazarı Ali Eyüboğlu, ünlü televizyoncunun eylemlerdeki rolünü yazdı.

05.06.2013 08:53:43

Eyüboğlu'nun, Taksim Gezi Parkı eylemlerine en çok destek veren ünlü televizyoncu ve radyo programcısı Okan Bayülgen'in gençlere etkisini kaleme aldığı bugünkü köşe yazısı şu şekilde:

"Okan Bayülgen’in etkisi

Onca gürültüye aldırış etmeden çimlere uzanıp, güneşin tadını çıkarmaya çalışanlar da vardı Gezi Parkı’nda. Lise öğrencileri ha bire gruplar halinde Tayyip Erdoğan aleyhinde sloganlar atarak giriş yapıyordu parka.

Kimileri okul formasıyla, kimileri günün moda kıyafeti siyah tişörtlerle...

Okan Bayülgen’in çağrısına uyup, olası bir polis şiddetinden sonra kendilerine lazım olacak kanın hangi gruptan olduğunu büyük harflerle yazanlar da vardı kollarına.
31 Mayıs 2013’ten bu yana Gezi Parkı ve Taksim’de olup bitenleri okumamış, izlememiş biri bu tabloyu görse, burayı bir panayır, bir festival yeri sanırdı her halde."

Yazının tamamı için tıklayın.


 ---
Aynı Kategoriden:
Medyatava Düsturu
Büyük kurumlarda çıkan RİVAYETLERDEN söz ediyorum. Bilmem kimin başına ne geldiğine dair bir rivayet yayılır; daha da kötüsü günler, haftalar, aylar önce duyduğun bir şeyin doğru olduğunu öğrenirsin. "Yirmi yılını o kuruma vermiş olan Joe Baba işten çıkarılacakmış, ya da hepimizi işten çıkaracaklarmış" gibi, her zaman da doğru çıkar. Charles Bukowski
Sıradan Delilik Öyküleri