FATİH ALTAYLI DAHA GAZETE ÇIKMADAN YENİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARINA AYIP EDİYOR...

MEDYATAVA ANALİZ-Fatih Altaylı, "Biz kimseyi transfer etmedik, onlar bize geliyor" diyerek çalışma arkadaşlarına, bizzat transfer görüşmesi yaptığı gazetecilere ayıp ettiğinin farkında değil mi?..

Fatih Altaylı'nın vefasızlığı ve güvenilmezliği medya dünyasında bilinen bir gerçek. Son olarak yaptığı açıklamalarla bunun ipuçlarını bir kez daha gösterdi.

Altaylı, Habertürk adıyla çıkacak yeni gazeteyi ve kendini yüceltmek için çalışma arkadaşlarını daha şimdiden harcadı. Ne dedi Altaylı; "Biz kimseyi transfer etmiyoruz, onlar bize geliyor"...

Ne büyük ayıp!
Oysa bizzat transfer görüşmeleri yaptığını, para pazarlıkları yürüttüğünü ve bugüne kadar onlarca ismi bizzat transfer ettiğini biz de biliyoruz kendisi de, çalıştıkları gazetelerinden ayrılıp Habertürk'e transfer olan arkadaşlarımız da...

Bunu neden yapıyor Altaylı? Gazete Habertürk'ün çekim merkezi olduğunu göstermeye çalışıyor. Doğrudur, Gazete Habertürk'ün sektöre hareket getirdiği, transferler yaptığı, kriz döneminde meslektaşlarımıza daha fazla para vererek yüzünü güldürdüğü bir gerçek.

Umarız bu böyle de devam eder ama Fatih Altaylı'nın daha gazete çıkmadan arkadaşlarına haksızlık yapması, onlarca mesai arkadaşını 'kapımızda yattılar, biz onların değil onlar bizim peşimizde koştu' pozisyonuna düşürmesi düşündürücü. Gazete içinde transfer olan arkadaşların da bu sözleri üzüntü ve şaşkınlıkla karşıladığını biliyoruz.

Daha önce de "Anlaştığımız isimler var ama son ana kadar kendi gazetelerinde çalışacak" diyerek basında hiç de etik olmayan bir duruşa imza atmıştı Altaylı.

Çünkü Babıali gelenekleri anlaşılan gazetecinin transferini gerektirir, bunu uluorta konuşmayı ve adı geçen köşe yazarlarını töhmet altında bırakmayı değil...

Anlaşılan Altaylı, Sabah'taki kısa deneyiminde Genel Yayın Yönetmenliği dersini iyi çalışmamış, yoksa yeni bir gazete kurma sürecinde böyle sınıfta kalmazdı.

Sayfa Derleme Süresi: 7.4441 saniye