CINE5'TEN '8JK 1-0 A.GÜCÜ' AÇIKLAMASI

Cine5'ten Beşiktaş-Ankaragücü maçının skorunun siyah-beyazlı kulübü rencide edici bir biçimde yazılması ile ilgili çıkan haberlerle ilgili bir açıklama.

 
 
Cine5'te 11 Eylül 2010 Cumartesi günü yayınlanan Ejder'in öpücüğü filmi sırasında sol üst köşede Beşiktaş- Ankaragücü maçının skoru yayınlanmıştır.

Skor değiştikçe sonuç değişikliği yapılmış, takım isimleri ve maç skoru hatasız olarak yazılmıştır. Maraton.com.tr sitesinin iddia ettiği gibi skor 8JK 1- 0 A.GÜCÜ olarak değil, BJK 1- 0 A.GÜCÜ şeklinde yayınlanmıştır.

Sitede yayınlanan resimlerin film üzerindeki birebir kareleri tarafımızdan incelenmiş ve aşağıdaki resimlerde de görüldüğü üzere iddia edildiği gibi 8JK değil, BJK olarak yazıldığı anlaşılmıştır.

Haksız yere yapılan bu suçlamanın ardından kanalın RTÜK kayıtları izlenmiş ve böyle bir hatanın yapılmadığı ortaya çıkmıştır. Yayın kayıtlarından alınan gerçek görüntüler aşağıdadır.

Yönetim olarak bu haksız suçlamayı yapıp gazete ve internet sitelerinde yayınlayan kuruluşlardan gerekli düzeltmeyi yapıp, doğru haber ve görüntülerin yayınlanmasını bekliyoruz.
 
RTÜK kayıtlarından alınan gerçek görüntüleri izlemek için tıklayınız
 
http://gorsel.cine5.com.tr/gorsel/besiktas-ankaragucu.avi

 

Sayfa Derleme Süresi: 11.7125 saniye