50 CENT KENDİSİNİ İZLEMEK İÇİN 8.000 TÜRK'ÜN KUYRUK BEKLEDİĞİNİ DUYUNCA NE DEDİ?

Acun Ilıcalı, Show TV’nin izlenme rekorları kıran yarışması ‘Var mısın Yok musun’un bu akşamki bölümünde ünlü rapçi 50 Cent ve grubu ‘G Unit’i ağırlayacak.

Vavv! Beni izlemek için 8 bin Türk kuyruğa mı girdi

Var mısın Yok musun’a katılmak için İstanbul’a gelen ‘50 Cent’, çekimlerden önce Acun Ilıcalı ile Sait Halim Paşa Yalısı’nda buluştu. Gazetecilerin “Acun Ilıcalı’dan özel bir isteğiniz oldu mu?” sorusuna, Madonna’ya taş atarak cevap veren yıldız “Ben o tarz yıldızlardan değilim” dedi

‘50 Cent’ adıyla bilinen Curtis Jackson III ve grup üyeleri dün sabah saat 10.00’da İstanbul’a geldi. Ünlü rapçi ve ekibi için 5 özel araba tahsis edildi. ABD’den 10 kişilik bir ekiple gelen rapçilere, talepte bulundukları 7 Türk korumanın yanı sıra 50 Cent’in yakın koruması eşlik etti. Bir süre W Otel’de dinlenen 50 Cent, saat 16.00’da Acun Ilıcalı ve gazetecilerle, Sait Halim Paşa Yalısı’nda bir araya geldi.

Barış KOCAOĞLU/AKŞAM

Türkiye’yi nasıl buldunuz?

Muhteşem. Daha önce de bir kere gelmiştim ve çok güzel zaman geçirmiştim. Gerçi konserim rüzgârdan dolayı yarıda kalmıştı ama olsun... Henüz fazla bir yer görme şansım olmadı sadece otelde biraz dinlenebildim.


Çok ünlü ve zengin birisiniz. Parasız günlerinizi, eski mahallenizi özlüyor musunuz?

Hayır özlemiyorum. Ama bazen oralara gidip ziyaret ediyorum. Tekrar o yaşantıya dönmeyi asla istemem.


Bugüne kadar çalıştığınız, birlikte düet yaptığınız isimlerden en çok hangisinden keyif aldınız?

Eminem’le çalışmak gerçekten çok kolaydı. Benim yerime başka biri olsa onunla çalışırken zorlanabilirdi.


Türkiye’den tanıdığınız rapçiler var mı?

Radyoda bazı kişileri duydum ama tam olarak bir isim veremem.


Sizi stüdyoda canlı olarak izleyebilmek için 8 bin kişi başvurdu. Sadece 500 kişi içeri alınacak. Türkiye’de bu kadar çok hayranınız olduğunu biliyor muydunuz?

8 bin başvuru mu? Vavvv... Program çok güzel geçeceğe benziyor. İlk geldiğim zaman hava koşulları nedeniyle şovumun tamamını yapamadım. 5 yıl önce Rock’ın Coke’a gelmiştim. Acun’la görüştüğümüzde ona içimde bir eksiklik kaldığını, Türkiye’ye gelmekten dolayı çok mutlu olacağımı söyledim.


Buraya gelirken özel bir isteğiniz oldu mu?

Ben o tarz starlardan değilim. Madonna hakkında konuşsaydık farklı olabilirdi. Benim öyle özel isteklerim yok.


Dünya çapında ünlü yıldızlardan kimi beğeniyorsunuz?

Beyonce’u beğeniyorum.

CIARA İLE EVLENMEDİM


Ciara ile evlendiğinize dair dedikodular var?

Hayır, evlenmedim.


Oğlunuz da müzikle ilgileniyor mu?

Daha 12 yaşında. Henüz bir işle ilgilenecek yaşta değil. Beyzbol ve futbol daha çok ilgisini çekiyor.


Yeni yıl akşamı ne yapmayı planlıyorsunuz?

Evde dinleneceğim. Fırsat buldukça evimde dinlenirim.

Serveti 150 milyon dolar!

‘50 Cent’ adıyla bilinen Curtis Jackson III, New York Queens’de, 8 yaşına kadar annesinin yanında büyüdü. Annesi uyuşturucu satıcısıydı ve Curtis 8 yaşındayken öldürüldü. Lise yıllarında birkaç defa hapse düşen Curtis ilk önce rap camiasında tanınmış prodüktör ‘Jam Master Jay’ tarafından keşfedildi. İlk müzik kontratını Columbia Records ile imzaladı. Klip çekiminden önce 9 kurşun yiyerek hastanelik olan Jackson’ın kontratı hemen iptal edildi.

Curtis, demo ve mixtape çıkarmaya devam etti. Jackson’un demo CD’sini çok beğenen Eminem, onunla tam 1 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı ve 2002 yılında ‘Get Rich or Die Tryin’ adlı ilk albümünü çıkarmasnı sağladı. Curtis, şimdi 150 milyon dolarlık bir servetin sahibi.

Curtis’i ikna ederken hiç zorlanmadım

ACUN Ilıcalı ‘Var mısın Yok musun’da 50 Cent’i ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyerek, “36 milyon albüm satmış olan birini ağırlamak büyük bir gurur kaynağı. Çoğu hayranının sadece TV’de görebildiği bir insan şu anda aramızda. Yarın akşam şovda olacak. Bu yüzden çok mutluyuz. Onu gezdireceğiz. Gece hayatını görmek istediği için onu kulüplere götüreceğiz. 50 Cent’i ikna etmek zor olmadı. Bundan sonrası için ise çok büyük bir avantaj...

Christina Aguilera’yı getirmek için 2 ay uğraşmıştık. Sağolsun kendisi bizi hiç uğraştırmadı. Christina’nın katılması etkili oldu.

İLK DEFA KEBAP YİYECEĞİM


Hiç kebap yediniz mi?

Hayır hiç denemedim ama bu akşam yiyeceğim.


Neden bu kadar kısa süreli kalıyorsunuz?

Çünkü programım çok yoğun. Önceki gün Los Angeles’taydım. Oradan Miami’ye geçtim. Sonra New York’a geçtim. Sonra İstanbul’a geldim.  www.aksam.com.tr

Sayfa Derleme Süresi: 8.9680 saniye