BAĞDAT´TA GAZETECİLERİN KALDIĞI FİLİSTİN OTELİ VURULDU. DÖRT GAZETECİ YARALI

Bağdat´ın merkezinde, medya mensuplarının kaldığı Filistin oteli vuruldu. Olayda Reuters´ın muhabiri, kameramanı, fotoğrafçısı, ve teknik elemanı yaralandı.

ABD FÜZESİ EL CEZİRE´NİN OFİSİNİ VURDU. KAMERAMAN ÖLDÜ

İki gazetecinin dün Amerikan Haberleşme Merkezine yapılan saldırıda ölümünün ardından bugün de El Cezire´nin kameramanı Bağdat´taki büroya düşen füze nedeniyle yaşamını yitirdi.

ÇAĞDAŞ GAZETECİLER DERNEĞİ 2002 YILI NIN GAZETECİLERİNİ SEÇTİ

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) "Yılın Gazetecileri Yarışması 2002" sonuçlandı. Yarışma sonucuna göre geçen yılın dereceye giren gazetecileri...

BEN SANA NE DİYEYİM DENİZ ARMAN?

Powell´a sırtını dönen gazetecileri eleştiren Deniz Arman´a yanıt veren Fatma Sibel Yüksek, Arman´ın sorduğu sorulara verdiği cevapların yayınlanmamasından şikayetçi. Yüksek, medyavatav.net´e gönderdiği e-mail´de son kez yanıt verdi.

YILDIRIM TÜRKER: BERBAT PROPAGANDA FİLMİNE ALET OLAN MEDYA SAVAŞTA VERİLEN İLK ZAİYAT

Irak Savaşı ile birlikte sözlüğüzüme ´embedded´ gazeteci tanımı da girdi. Yerleştirilmiş, liştirilmiş, Yıldırım Türker´in tabiriyle ´kakılmış´ medyanın mücahitleri. Radikal yazarı yalnızca bu tanımlamayla kalmadı, savaştaki medyayı enine boyuna yorumladı.

´HABERE SIRTIMIZI DÖNMEK GİBİ BİR LÜKSÜMÜZ YOK AMA BİZ DE İNSANIZ´

Gazeteci habere sırtını döner mi tartışması devam ediyor. Bazı köşe yazarlarının Powell´a sırtını dönen muhabirleri eleştirmesine bir yanıt da Tercüman Gazetesi muhabiri İsa Yıldıran´dan geldi...

VE MEDYA SAVAŞ KOŞULLARINDA BEŞİNCİ KURBANINI VERDİ

Ateş altında habercilik yapmaya çalışan yüzlerce gazeteciden bir olan NBC muhabiri David Bloom geçirdiği rahatsızlık sonucu öldü.

ENİS BERBEROĞLU´DAN MEDYA ANALİZLERİ

Enis Berberoğlu, bugünkü yazısında "emmedded" gazeteciler, ekranları parselleyen emekli paşalar ve kaçırılan uçakta muhabirliğe soyunan yolcuları yazıyor...

AKİNAN VE ÖZERDEM İSTANBUL YOLUNDA

Medyatava.net dün Serdar Akinan ile Bengüç Özerdem´in gözaltına alındığını duyurmuştu. Şimdi her iki gazeteci de görev yerlerine dönmek üzere yola çıktı.

POWELL´A SIRTINI DÖNEN GAZETECİDEN DENİZ ARMAN´A YANIT

Powell´ın protesto edilişi gazeteciler arasında tartışmalara neden oldu. Adı bizde saklı olan ve sırtını Powell´a dönen gazetecilerden biri HABERTÜRK yazarı Deniz Arman´a yanıt yazdı..

YILMAZ ÖZDİL: AVANTA GEZİ KONUSUNDA GAZETECİLERİN ELİNE KİMSE SU DÖKEMEZ

Futbol Federasyonu´nun özel uçak kiralayarak 93 alakasız kişiyi İngiltere´ye götürmesine gösterilen tepki üzerine Yılmaz Özdil yazdı: "Öyle gazeteciler var ki... bırakın İngiltere’yi, ‘bombardıman altındaki Bağdat’a avanta gezi var, otel yemek bedava’ deseniz, bavulu kapıp, gelirler..."

GAZETECİ HABERE SIRTINI DÖNER Mİ?

Gazetecilerin, ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell´ı Başbakanlığa girişinde arkalarını dönerek protesto etmesi yeni bir tartışma başlattı: Gazeteci görev başında habere sırtını döner mi? Star yazarı Erdal Bilallar´a göre gazeteci tepkisini ancak kalemi ile ortaya koyar, sırtı ile değil... Billar´ın genç meslektaşlarına önerisi ise oldukça ilginç...

METİN GÖKTEPE ÖDÜLLERİ BELLİ OLDU

Metin göktepe gazetecilik ödüllerini kimlerin kazandığı belli oldu.

ENTERASAN EYLEM:GAZETECİLER POWELL´I SIRTLARINI DÖNEREK PROTESTO ETTİ

Ankara´ya görüşmelerde bulunmak için gelen Powel çok ilginç bir eylemle karşılaştı.

GAZETECİ ANCAK KAYNAĞI KADAR İYİDİR

Peter Arnett´in Irak televizyonunda yaptığı konuşmanın ardından görevinden alınması üzerine farklı bir yorum eski bir CBS anchorman´inden geldi..

Sayfa Derleme Süresi: 2.8786 saniye