TRT´YE BUGÜN AĞIR TOPLAR BAŞVURUYOR

TRT için adaylıklarda son gün. Ve adaylar son başvurularını yaptı. Bugün de Ankara´nın tanınmış gazetecilerinden Metin Özer resmen başvurdu...

AMERİKALI GAZETECİLER GEÇMİŞE GÖRE DAHA YAŞLI DAHA EĞİTİMLİ DAHA MUTLU

Indiana Üniversitesi tarafıdan yapılan bir araştırmada Amerikalı gazetecilerin yaş ortalamasının yükseldiğini ortaya koydu. Eğitim durumlarının... Ve maaşlarının da.

ATEŞE ATEŞLE KARŞILIK VEREN CNN EKİBİ KÖTÜ ÖRNEK OLUŞTURMAKLA SUÇLANDI

Paris merkezli Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü (RSF), Tikrit’te silahlı saldıraya uğrayan CNN ekibindeki silahlı korumanın saldırıya ateşle karşılık vermesini tehlikeli bulduğunu açıkladı

SÜRPRİZ: TEVFİK YENER VATAN´DA

Yılların gazetecisi Tevfik Yener şu anda Vatan binasında...

BU DEFA GAZETECİ FATİH ALTAYLI YAZDI: BU DÜZEYDEKİLERLE SPOR YAZILMAZ

Fatih Altaylı dün Hürriyet´in okuyucu bölümüne gönderdiği mektupta ´sade bir okuyucu gibi´ gazetenin spor sayfasını eleştirmişti. Altaylı, bugün köşeşinde de neden spor yazmadığını açıkladı.

MEHMET ALTAN´DAN KIBRIS KİTABI

Gazeteci-yazar Mehmet Altan yeni kitabında gündemin yeniden ilk sıralarına oturan Kıbrıs sorununu ele aldı.

KAÇIRILAN GAZETECİLER SERBEST

Bağdat´ta kaçırılan 3 Malezyalı gazeteci serbest bırakıldı. Kaçırıldıktan birkaç saat sonra serbest bırakılan gazetecilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

SKANDAL...SKANDAL...SKANDAL...SINIRDAKİ GAZETECİLER NE TÜRKİYE´YE GİREBİLİYOR NE DE KUZEY IRAK´A

Vatan muhabiri İlker Akgüngör, Show TV´den Nevzat Bingöl ve Göçhan Yıldırım Habur Kapısı´nda mahsur kaldılar. Yetkililerden izin alınamadığı için Türkiye´ye giriş yapamayan gazeteciler, Kuzey Irak´taki Peşmergeler´in yüzünden de geri dönemiyorlar. Medyatava soruyor: Kim ilgilenecek bu gazetecilerle?

SALDIRIYA UĞRAYAN GAZETECİLER HABUR´DA

Dün Musul´da bulundukları araca ateş açılan ve büyük tehlike atlatan 3 gazeteci arkadaşımız şu saatlerde Türkiye´ye giriş yapıyor.

TÜRK GAZETECİLERE SALDIRI

Musul´da görev yapan Türk gazetecilerin arabalarına ateş açıldı. Gelen haberlere göre bir SKY Türk kameramanı Kemal Batur´un iki parmağı koptu. Vatan gazetesi muhabiri İlker Akgüngör ile Radikal´den Ahmet Şık yara almadan kurtuldu.

ÇGD SAVAŞTA ÖLEN GAZETECİLERİ ANDI

Çağdaş Gazeteciler Derneği İstanbul Şubesi, ABD askerlerinin öldürdüğü gazeteciler için anma töreni düzenledi.

İŞTE TÜRK EMBEDDED´LER

İlk Türk ‘embedded’ (iliştirilmiş) gazeteciler Irak´a girdi. Irak´taki savaşı ABD ve İngiliz birlikleriyle beraber izleyen bütün dünyadan 600 ‘embedded’ muhabir arasında Türkiye´den Cüneyt Özdemir, Mithat Bereket ve Ümit Bektaş var.

FİLİSTİN OTELİ´NDE TÜRK GAZETECİLER

Filistin Oteli bu savaşta uluslararası bir otel zinciri kadar meşhur oldu. Oysa Körfez Savaşı sırasında da gazeteciler orada kalmıştı. Hangi gazeteciler mi?

HANGİSİ SORUMLU GAZETECİLİK: SAVAŞ GÖRÜNTÜLERİNİ YAYINLAMAK MI... YOKSA?

Fatih Altaylı bir soru attı ortaya: Savaşı saklamak suç ortaklığı mı? Savaşta yaralanan insanları özelllikle çocukların içinde bulunduğu durumu göz önüne sermek bir gazetecinin görevi mi değil mi?

TGC ÖLEN GAZETECİLER İÇİN SAYGI DURUŞUNA ÇAĞIRDI

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Irak´ta hayatını kaybeden gazeteciler için basın-yayın organlarında çalışan tüm gazetecileri yarın saat 11.00´de iki dakikalık saygı duruşunda bulunmaya çağırdı.

Sayfa Derleme Süresi: 4.8615 saniye