YÖNETMEN AKIN İSTANBUL’LA İLGİLİ BELGESEL ÇEKECEK

"Gegen die Wand" (Duvara Karşı) adlı filmi ile 54. Berlin Film Festivali Berlinale'de "Altın Ayı" ödülünü, daha sonra da en iyi yönetmen olarak Alman Film Ödülü'nü kazanan Fatih Akın, İstanbul ile ilgili belgesel bir sinema filmi çekecek.

SİBEL KEKİLLİ EN İYİ GENÇ OYUNCU SEÇİLDİ

54. Berlin Film Festivali Berlinale'de ''Altın Ayı'' ödülünü kazanan ''Gegen die Wand'' (Duvara Karşı) adlı filmin başrol oyuncusu Sibel Kekilli, 2004 yılının en iyi genç kadın oyuncusu seçildi.

MOOR’UN BUSH’A MUHALİF BELGESELİ 4 TEMMUZ’DA VİZYON’DA

Ünlü yönetmen Michael Moore'un ABD yönetimini eleştiren ve Cannes Film Festivali'nde ödül kazanan "Fahrenheit 9/11" adlı belgeselinin Amerika'nın bağımsızlık günü 4 Temmuz'da gösterimde olmasını planlanıyor.

CANNES'DA ANLAŞMA SAĞLANDI, FESTİVAL BAŞLIYOR

Fransa'da sahne sanatları emekçileriyle varılan uzlaşmanın ardından, 57. Cannes Film Festivali bu akşam yapılacak açılış töreniyle başlayacak.

YILMAZ ERDOĞAN İSTANBUL KÜLTÜR VE SANAT VAKFI´NA YÜKLENDİ: ONLAR SEYİRCİSİZ FİLME ÖDÜL VERİR

Vizontele Tuuba ile İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 23. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma bölümüne katılan Yılmaz Erdoğan: "Bu tip festival işlerinde ödül kıstası genellikle seyircisiz film şenliği şeklinde geçiyor." dedi. Bu arada Ulusal Yarışma bölümünde Ahmet Uluçay’ın yönettiği ‘Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak’ birinci oldu. Yılın En İyi Yönetmeni Ödülü’nü ‘Bekleme Odası’nın yönetmeni Zeki Demirkubuz aldı.

SİR PETER USTINOV, HAZİRAN'DA İSTANBUL'A GELECEKTİ

82 yaşında vefat eden Sir Peter Ustinov, İKSV'nin düzenlediği 32. Uluslararası Müzik Festivali için Haziran ayında İstanbul'a gelecekti.

İSTANBUL FİLM FESTİVALİ 10-25 NİSAN TARİHLERİ ARASINDA

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 23´üncüsü düzenlenen "Uluslararası İstanbul Film Festivali", 10-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

!F İSTANBUL BAĞIMSIZ FİLM FESTİVALİ 12 ŞUBAT´TA BAŞLIYOR

Oscar adayı ve önemli film festivallerinin ödüllü filmleri ile son 2 yılda yapılmış bağımsız film örneklerinden oluşan toplam 40 filmin gösterileceği "!f İstanbul 3. AFM Uluslararası Bağımsız Film Festivali", 12-22 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

ÖDÜLLÜ REKLAMLAR DOĞAN MEDYA CENTER´DA

Dünyanın en prestijli reklam yarışması olan Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali´nde dereceye giren eserler Doğan Medya Center´da sergileniyor.

´ALTIN PORTAKAL´A ADAY FİLMLER GÖSTERİMDE

40. Antalya Altın Portakal Film Festivali´nin ikinci gününde yarışma adayı filmlerin gösterimine başlandı.

´DAR SOKAKLAR´ NEW YORK BAĞIMSIZ FİLMLER FESTİVALİ´NDE

Yönetmen Mutlu Yıldırım´ın "Narrow Streets-Dar Sokaklar" adlı filmi, New York Uluslararası Bağımsız Film ve Video Festivali´nde gösterilecek.

ALTIN PORTAKAL KISA FİLM-VİDEO YARIŞMASINDA FİNALİSTLER BELLİ OLDU

40. Antalya Altın Portakal Film Festivali çerçevesinde düzenlenen "Uluslararası Altın Portakal Kısa Film-Video Yarışması"nın finalistleri belli oldu.

YAŞAM BOYU ONUR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Antalya Altın Portakal Film Festivali jürisi, "Yaşam Boyu Onur Ödülleri"ni kızanan ünlüleri açıkladı.

NURİ BİLGE CEYLAN: ABD´Lİ JÜRİ ÜYELERİ BENİ ŞAŞIRTTI

Cannes Film Festivali´nde "Uzak" adlı filmiyle "Jüri Büyük Ödülü"nü kazanan Nuri Bilge Ceylan, "ABD´li jüri üyelerine ´Uzak´ın çok uzak geleceğini düşünüyordum, ama beni şaşırttılar" dedi.

PERİHAN MAĞDEN BU KEZ DE FİLM FESTİVALİ İZLEYİCİLERİNİ KIZDIRDI

Radikal yazarı Perihan Mağden´in, film festivali izleyicileri için, "Kıçları birbirine değmeden dolanamayan koyun sürüleri gibi" demesi film festivali izleyicilerini kızdırdı. İşte önce Mağden´in yazısı, sonra "festival izleyicisi" bir Medyatava okurunun yanıtı...

Sayfa Derleme Süresi: 5.1646 saniye