CM101MMXI Fundamentals'ı ilk hafta sonunda kaç kişi izledi?

Cem Yılmaz'ın son gösterisi Fundamentals, sinema salonlarını doldurmayı başardı. İşte rakiplerine büyük fark eden Yılmaz'ın dört günlük gişesi...

CM101MMXI Fundamentals ne vadediyor?

Sabah yazarı Olkan Özyurt, sinema salonlarını dolduran Cem Yılmaz'ın Fundamentals filmini yazdı.

'Şeker Portakalı' ekranda

Sakıncalı bulunan 'Şeker Portakalı' adlı kitaptan sinemaya uyarlanan film televizyonda yayınlanacak. Film hangi kanalda ekrana gelecek?

Cem Yılmaz'ın gösterisi 'Fundamentals' yarın sinemalarda!

Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın yazıp oynadığı 2010 yılı gösterilerinin derlemesi olan, 'CM101MMXI Fundamentals' yarın izleyiciyle buluşacak.

2012'de Türk Sinemasının En'leri

Sinema sektörünün deneyimli isimlerinden Nizam Eren yıllık geleneksel değerlendirmesini yayınladı ve Türk sinemasının 2012'deki performansını değerlendirdi.

Onur Caymaz'dan tek bilete iki novella!

Onur Caymaz, İletişim Yayınları'ndan çıkan yeni kitabı "Gökyüzü Sineması"nda iki uzun hikaye anlatıyor.

Oscar'ın Yabancıları İstanbul Modern Sinema'da

İstanbul Modern Sinema, "Oscar’ın Yabancıları" başlıklı programla ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ kategorisine aday adayı olan filmleri bir araya getiriyor.

Star TV'den hangi isimle yollar ayrıldı?

Doğuş Medya satın aldıktan sonra Star TV ile anlaşan sinemacının geçtiğimiz hafta kanalla yolları ayrıldı.

Atilla Dorsay'dan 3 yeni kitap

Sayım Çınar'ın kitap dolu bavulunda bu hafta 5 yeni kitap var. Çınar ayrıca sinema yazarı Atilla Dorsay'ın çok yakında piyasaya çıkacak 3 yeni kitabının da müjdesini veriyor.

45'inci Siyad Ödülleri 21 Ocak'ta sahiplerini bulacak

45. kez gerçekleşecek SİYAD - Sinema Yazarları Derneği Ödülleri, 21 Ocak Pazartesi akşamı saat Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapılacak törenle sahiplerine verilecek.

7 yeni film vizyonda

Soğuk havada yapılacak en iyi şeylerden biri sinemaya gitmek. Yeni haftada 3'ü yerli, 7 film vizyonda izleyici ile buluşuyor.

Sinema sektöründe makinistlik ölüyor mu?

Nizam Eren, sinema sektöründeki büyük değişikliği inceledi ve dijital sinema salonları döneminin getirdiği değişimi yazdı.

Can Dündar'ın Deniz Gezmiş belgeseli Strasbourg'da

Strasbourg'daki Odyssee Sineması'nda 24'üncü Türk Sinema Günleri'nin ilk haftasında Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının hayatını anlatan 'Delikanlım Yıldızlara İyi Bak' filmi, salonu tıklım, tıklım doldurdu.

Şafak Sezer'in yeni filmi "G.D.O. KaraKedi"nin fragmanı yayınlandı

Şafak Sezer’in 25 Ocak’ta vizyona girecek yeni filmi “G.D.O. KaraKedi”nin fragmanı sosyal paylaşım sitelerinde ve sinemalarda yayınlanmaya başladı.

Türkan Şoray'ı daha çok sevmek için: Sinemam ve Ben

Ömer Özgüner, Türkan Şoray'ın otobiyografik kitabı Sinemam ve Ben'i Vatan Kitap için değerlendirdi. Vatan Kitap'ta ayrıca Selim İleri'nin Türkan Şoray'la yaptığı bir röportaj da yer aldı.

Sayfa Derleme Süresi: 2.4876 saniye