AVRUPA PARLAMENTOSU RTÜK´TE ASKER TEMSİLCİ İSTEMİYOR

´Türkiye Raporu´ Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu´nda görşüldü. Raporda, YÖK, RTÜK gibi kurumların bağımsızlığı için, TSK´nın temsilcilerinin bu kurumlarda yer almaması gerektiği belirtildi.

´O ŞİMDİ ASKER´ GİZLİ SİGARA REKLAMI YAPMAKLA SUÇLANDI

´Çevreci´ oluşuyla tanınan Prof. Dr. Orhan Kural, son filmi ´O Şimdi Asker´de gizli sigara reklamı yaptığını iddia ettiği yönetmen Mustafa Altıoklar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

ŞEMSİ YÜCEL´DEN BASINA ÖNERİ: ASKERLER ARTIK MANŞET OLMASIN

Askerlerle ilgili haberler bir yılda bir yılda kaç kez kaç gazetede manşet oluyor? Kesin bir rakam yok. Ama soruyu soran Yeni Şafak yazarı Şemsi Yücel´in tahmini, elli, yüz... Önerisi ise, ´bu tür haberlere ara verilsin´. Çünkü manzara dışardan hiç de hoş görünmüyor...

STAR TAZMİNATLARI NEDEN ÖDEMİYOR?

28 Şubat´ta Kanal 6 Haber ve Star Haber 24´ü kapatarak yüzü aşkın kişiyi işten çıkaran Star yönetimi aradan geçen 3 ayda tazminatları ödemedi.

AHMET ALTAN´DAN GENÇ SUBAYLARA: NASIL BİR GENERAL OLMAK İSTİYORSUNUZ?

"Genç subaylar" tartışmasına bugünkü yazısıyla Ahmet Altan da katıldı. Altan, genç subaylara "Dünyanın bütün askeri okullarında stratejileri okunan bir general mi yoksa “boyalı kağıttan para yapmak” isteyen bir general mi olmak istiyorsunuz?" diye sordu.

BEDELLİ İÇİN KADINLAR TELEFONA SARILDI

Meclis´te ‘Bedelli Askerlik’ için yeni bir çalışma başlatıldığı haberleri üzerine TBMM Milli Savunma Komisyonu´na, dün çoğu kadınlardan olmak üzere telefon ve e-posta yağdı.

GENÇLİK BİLİRSE KADIN VE AŞK YAZARLARINI KİM OKUYACAK?

Engin Ardıç, her zaman olduğu gibi, günün... daha doğrusu dünün, önem ve ehemmiyetine vurgu yapan bir yazı yazmayı unutmadı. Yine aykırı tonda... Kadın ve aşk yazarlarının dikkatine!

LONDON EVENING STANDARD SAVAŞ FOTOĞRAFINI DEĞİŞTİRMEKLE SUÇLANDI

London Evening Standard, Amerikan askerlerinin Bağdat´a girişin ertesi günü tam sayfa manşetten ´Bağdat sokaklarında özgürlük şenliği´ manşeti ile yayınlandı. Habere eşlik eden fotoğrafta da Iraklılar´ın sevinci gösteriliyordu. Ancak, fotoğraftaki bazı detaylar bir internet sitesinin gözünden kaçmadı...

EL CEZİRE YENİDEN NEW YORK BORSASI´NDA

Esir Amerikan askerlerinin görüntülerini yayınladığı için New York Borsası´na girişi yasaklanan El Cezire televizyonunun muhabirlerine yeniden izin çıktı.

BATI ŞERİA´DA GAZETECİ ÖLDÜRÜLDÜ

Gazetecilerle ilgili ölüm haberleri Irak´tan sonra şimdi de Filistin topraklarından gelmeye başladı. AP kameramanı Nazeh Darwazeh İsrail askerinin açtığı ateş sonucu yaşamını yitirdi.

´ÖMERÇİP´ ELEŞTİRMENLERİ KIRDI GEÇİRDİ

Zeki Alasya´nın yönetmenliğini üstlendiği; Mehmet Ali Erbil, Aşkın Nur Yengi, Onur Selimbeyoğlu ve Zeki Alasya´nın başrollerini oynadığı komedi "Ömerçip"in basın gösterimi dağıtımcı firma Warner Bros´un özel salonunda bu sabah gerçekleştirildi.

ABD ÜLKELERİNE DÖNÜŞ HAZIRLIĞI YAPAN ASKER VE GAZETECİLERİ UYARDI: YAĞMAYA MÜSAMAHA GÖSTERİLMEYECEK

Amerikan Fox kanalı için ´embedded´ olarak çalışan bir teknisyenin Irak dönüşünde Washington Havaalanı´nda 12 tablo ile yakalanmasının ardından Hükümet yetkilileri sert bir açıklamada bulundu: Bu eşyalar Irak halkına aittir. Fakat ardından eklemeyi de ihmal etmedi: Tablolar çok değerli değil.

STAR´DA MAAŞLER ÖDENDİ TAZMİNATLARDAN SES YOK

Star TV´de maaşlar geç de olsa ödendi ama 28 Şubat´ta Kanal 6 haber ve Starhaber 24´ün kapanmasıyla işlerine son verilen 100´ü aşkın kişi tazminatlarını hala almadı. Tazminatların ne zaman ödeneceği konusunda muhatap bulamayan gazeteciler Medyatava aracılığıyla Star yönetimine seslendi.

MELİH GÖKÇEK SABAH MUHABİRİNİ MECLİSTEN ATTIRDI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ASKİ ile ilgili yalan haber yaptığı iddiasıyla Sabah Gazetesi muhabirini Belediye Meclisi toplantısından çıkardı. Basın Konseyi olayı kınadı...

SABANCI IRAK MASASINDA YER ALACAK ÜLKELERLE İLGİLİ GAZETELERDE ÇIKAN HABERLERE TEPKİ GÖSTERDİ: VAH VAH

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı, Polonya ve diğer bazı ülkelerin gönderdikleri asker nedeniyle Irak masasında yer alacaklarını basından takip ettiğini belirterek, "Onları okuyunca ´vah vah´ diyorum" dedi.

Sayfa Derleme Süresi: 4.5288 saniye